Foto pro nákres s více podrobnostmi

Miroslav Divoký

V předchozím tutoriálu Photoshopu jsme se naučili, jak převést fotografii do náčrtu pomocí techniky, která funguje skvěle s portréty, protože má tendenci vynechávat malé, nechtěné detaily, jako jsou vrásky a jiné vady kůže, přičemž se více zaměřujeme na obecné vlastnosti, které chceme vidět v náčrtu, jako oči člověka, nos a rty.

Někdy však při práci s jinými typy obrazů, jako jsou fotografie krajiny nebo přírody, budovy a architektura, zátiší nebo skutečný obraz, který se nezaměřuje na lidi, budete chtít, aby náčrt zahrnoval ty drobné detaily, které by předchozí technika použila ignorovat.

V tomto tutoriálu se naučíme trochu odlišný způsob, jak převést fotografii do náčrtu, který se obvykle nejlépe hodí pro tyto jiné typy obrázků, protože to často dělá úžasnou práci, která přináší jemné detaily.

Pokud jste si již přečetli předchozí tutoriál Portrait To Sketch, zjistíte, že většina kroků je stejná. Je to opravdu jen jedna změna v jednom z kroků, která dělá ten rozdíl. Takže jako bonus pro ty, kteří již byli obeznámeni s předchozím tutoriálem, se na konci tohoto kurzu naučíme, jak vytvořit celý efekt skici od začátku do konce za 60 sekund nebo méně! Stejně jako dříve budu používat Photoshop CS5 v tomto tutoriálu, ale jakákoli poslední verze bude fungovat. Verze tohoto tutoriálu najdete ve Photoshop Elements .

Zde je fotka, kterou začnu, která k nám přichází z knihovny obrázků Fotolia :

Původní obrázek.

Jak bude vypadat po převodu na barevný náčrt:

Konečný efekt.

Jak vytvořit detailní efekt náčrtu

Krok 1: Duplikujte vrstvu pozadí

Začněme, jako obvykle s fotografickými efekty, vytvořením kopie našeho původního obrázku. Tímto způsobem budou všechny provedené změny provedeny na kopii a původní fotografie zůstane nezraněná. Podíváme-li se na panel Vrstvy, vidíme, že náš obrázek sedí úplně sám na vrstvě Pozadí, která je v současnosti jedinou vrstvou v dokumentu:

Panel Vrstvy zobrazující fotografii ve vrstvě Pozadí.

V horní části obrazovky přejděte do nabídky Vrstva na panelu nabídek, zvolte Nový a poté zvolte Vrstva pomocí kopie . Nebo pro rychlejší spuštění stejného příkazu stiskněte Ctrl + J (Win) / Command + J (Mac) na klávesnici:

Přejděte na Vrstva> Nový> Vrstva pomocí kopie.

V každém případě vytvoří kopii vrstvy. Photoshop automaticky pojmenuje kopii „Vrstva 1“ a místa je nad vrstvou Pozadí na panelu Vrstvy:

Kopie obrázku se objeví nad originálem.

Krok 2: Desaturujte vrstvu

V horní části obrazovky přejděte do nabídky Obrázek, vyberte možnost Úpravy a poté vyberte příkaz Desaturovat :

Přejděte na Obrázek> Úpravy> Desaturovat.

Příkaz Desaturate rychle odstraní veškerou barvu z obrázku a ponechá ji v černé a bílé:

Obrázek po spuštění příkazu Desaturate.

Krok 3: Duplikujte vrstvu

Stejně jako v kroku 1 vytvořte kopii vrstvy tak, že přejdete do nabídky Vrstva, zvolíte Nový, poté vyberete Vrstva přes Kopírovat, nebo stiskem Ctrl + J (Win) / Command + J (Mac) na klávesnici . Na panelu Vrstvy se nad originálem objeví kopie vrstvy 1:

Photoshop pojmenuje novou vrstvu „Kopie vrstvy 1“.

Krok 4: Obrácení obrázku

Přejděte do nabídky Obrázek, zvolte Úpravy a poté vyberte Invertovat :

Přejděte na Obrázek> Úpravy> Invertovat.

Tím se převrátí hodnoty jasu v našem černobílém obrazu, takže světlé oblasti budou tmavé a tmavé oblasti osvětlené:

Převrácení černobílého obrazu vytvoří efekt „foto negativního“.

Krok 5: Změňte režim prolnutí vrstvy na Dodge Color

Změňte režim prolnutí invertované vrstvy z Normal (výchozí nastavení) na Color Dodge . V levém horním rohu panelu Vrstvy najdete režim prolnutí:

Změňte režim prolnutí vrstvy z Normální na Dodge Color.

Tím dočasně změníte bílý dokument:

Dokument se naplní bílou barvou.

Krok 6: Použijte minimální filtr

Až do tohoto bodu byly kroky stejné jako v předchozím tutoriálu, kde jsme přeměnili portrét na skicu. V tomto tutoriálu jsme použili filtr Gaussovy rozostření Photoshopu k vytvoření efektu skici rozmazáním vrstvy. Tentokrát chceme v náčrtu více podrobností než to, co by nám dal filtr Gaussova rozostření, takže použijeme jiný filtr. V horní části obrazovky přejděte do nabídky Filtr, vyberte možnost Jiné a poté vyberte Minimum :

Přejděte na Filtr> Jiné> Minimální.

Otevře se dialogové okno Minimální filtr. Ponechte hodnotu poloměru v dolní části dialogového okna nastavenou na 1 pixel a kliknutím na tlačítko OK ji uzavřete:

Výchozí hodnota poloměru 1 pixel obvykle funguje skvěle.

Fotografie je okamžitě převedena do náčrtu se spoustou jemných detailů, mnohem víc, než toho, čeho bychom mohli dosáhnout pomocí filtru Gaussian Blur:

Počáteční skica se spoustou detailů.

Dále stmavíme čáry náčrtu, vybarvíme je a naučíme se, jak dokončit celý efekt za 60 sekund nebo méně!

Krok 7: Sloučení vrstev do nové vrstvy

Podržte stisknutou klávesu Alt (Win) / Option (Mac) a se stále přidrženou klávesou přejděte nahoru do nabídky Vrstva a vyberte Sloučit viditelné :

Podržte Alt (Win) / Option (Mac) a přejděte na Layer> Merge Visible.

Tím se sloučí všechny existující vrstvy do zcela nové vrstvy „Layer 2“ nad nimi:

Přidržením Alt / Option (Mac) při výběru Merge Visible zůstanou původní vrstvy nedotčeny.

Krok 8: Změňte režim prolnutí na násobek a upravte krytí vrstvy

Změňte režim prolnutí vrstvy 2 z normálního na násobení . Tím dojde k ztmavnutí čar v náčrtu. Pokud zjistíte, že skica je nyní příliš tmavá, snižte hodnotu Opacity vrstvy, kterou najdete vpravo od možnosti režimu prolnutí. Dávejte pozor na obrázek v okně dokumentu, protože snižujete průhlednost pro jemné doladění výsledků. Snižím dolů na 65%:

Změňte režim prolnutí na Násobit a poté snižte hodnotu krytí.

Tady je můj výsledek, kdy jsou čáry skici tmavší:

Skica se nyní na bílém pozadí jeví tmavší.

Krok 9: Duplikujte vrstvu pozadí

Pojďme k náčrtu přidat barvu pomocí barev z původního obrázku, který bezpečně sedí na vrstvě pozadí. Nejprve klikněte na vrstvu pozadí v panelu Vrstvy a vyberte ji:

Klepnutím na vrstvu pozadí ji vyberte.

Když je vybrána vrstva Pozadí, vytvořte její kopii tak, že přejdete do nabídky Vrstva, vyberete Nový, poté vyberete Vrstva přes Kopírovat, nebo stiskem Ctrl + J (Win) / Command + J (Mac) na klávesnici. Photoshop duplikuje vrstvu, pojmenuje kopii „Kopie na pozadí“ a umístí ji přímo nad původní vrstvu na pozadí:

Photoshop vždy umístí kopii vrstvy přímo nad originál.

Krok 10: Přesuňte kopii pozadí nad ostatní vrstvy

Stisknutím kláves Shift + Ctrl +) (Win) / Shift + Command +) (Mac) okamžitě přeskočíte vrstvu kopie na pozadí na vrchol zásobníku vrstev tak, aby byla umístěna nad sloučenou vrstvou (vrstva 2). Původní fotografie se znovu objeví v okně dokumentu:

Vrstva kopie pozadí přeskočí nad ostatní vrstvy.

Krok 11: Změňte režim prolnutí na barvu a upravte krytí vrstvy

Nakonec změňte režim prolnutí vrstvy Kopie na pozadí z Normální na Barevný, čímž se skica zbarví. Pokud se barva zdá příliš intenzivní, snižte hodnotu krytí, dokud nebudete s výsledky spokojeni. Snižím svou krytí na 50%:

Změňte režim prolnutí na Barvu a v případě potřeby snižte krytí.

Zde, po vybarvení náčrtu, je můj konečný výsledek. Ořízl jsem některé prázdné pozadí pomocí nástroje Oříznutí :

Konečný obarvený efekt „fotografie na náčrtek“.

Fotografie pro nákres za 60 sekund nebo méně

Jak jsme slíbili na začátku tutoriálu, zde je návod, jak vytvořit stejnou fotografii pro načrtnutí efektu za 60 sekund nebo méně, pomocí klávesových zkratek pro většinu práce! Než začnete, ujistěte se, že je v horní části panelu Nástroje vybrán nástroj Přesun, jinak některé klávesové zkratky nebudou fungovat.

Krok 1: S nově otevřenou fotografií ve Photoshopu stiskněte Ctrl + J (Win) / Command + J (Mac) a duplikujte vrstvu pozadí.

Krok 2: Stisknutím Shift + Ctrl + U (Win) / Shift + Command + U (Mac) vrstvu desaturujete .

Krok 3: Stisknutím Ctrl + J (Win) / Command + J (Mac) duplikujte desaturovanou vrstvu.

Krok 4: Stisknutím kláves Ctrl + I (Win) / Command + I (Mac) invertujete vrstvu.

Krok 5: Stisknutím Shift + Alt + D (Win) / Shift + Option + D (Mac) změňte režim prolnutí na Dodge Color .

Krok 6: Přejděte na Filtr > Jiné > Minimální . Ponechte hodnotu poloměru nastavenou na 1 pixel a kliknutím na OK zavřete dialogové okno filtru.

Krok 7: Stisknutím Shift + Alt + Ctrl + E (Win) / Shift + Option + Command + E (Mac) sloučíte vrstvy do nové vrstvy nad ostatními.

Krok 8: Stiskněte Shift + Alt + M (Win) / Shift + Option + M (Mac) pro změnu režimu prolnutí sloučené vrstvy na Multiply, což ztmaví efekt náčrtu.

Krok 9: Pokud je skica nyní příliš tmavá, snižte hodnotu krytí vrstvy.

Krok 10: Klepnutím na vrstvu pozadí na panelu Vrstvy ji vyberte, poté ji stisknutím klávesy Ctrl + J (Win) / Command + J (Mac) duplikujte.

Krok 11: Stisknutím kláves Shift + Ctrl +) (Win) / Shift + Command +) (Mac) přeskočte vrstvu kopie pozadí na horní část zásobníku.

Krok 12: Stisknutím kláves Shift + Alt + C (Win) / Shift + Option + C (Mac) změňte režim prolnutí na Barvu, aby se skica zbarvila.

Krok 13: Snižte hodnotu krytí, abyste v případě potřeby snížili intenzitu barvy.